Wielkanocne zajączki na tekturowej rolce

Zajace dwa

Święta co prawda już minęły, ale okres wielkanocny jeszcze trwa… Pozostanę więc w świątecznym klimacie.

Podejrzewam, że większość dzieci dostaje na Wielkanoc czekoladowe zajączki. Moim dzieciom co roku podsyła takie jedna z babć. Ponieważ żadne z nich za słodyczami nie przepada, to większym powodzeniem niż sama czekolada cieszą się opakowania po niej! Najważniejsze jest za każdym razem to, by odpakować zajączka tak, żeby sreberko się nie podarło. Nie zawsze jest to proste, ale dzieci bardzo się starają, by ich zajączek nie ucierpiał. Jak wiadomo, sreberka są delikatne i nietrwałe – wymyśliliśmy więc kiedyś, jak przedłużyć życie znajdującym się na nich zwierzakom.

Potrzebne do tego są:

  • oczywiście sreberka po czekoladowych zajączkach
  • tekturowa rolka
  • nożyczki
  • klej

Zajace mat

Najpierw trzeba dopasować rolkę do rozmiaru sreberka (poprzez odpowiednie przycięcie jej – o ile to konieczne). Najlepiej jest, jeśli rolka jest odrobinę mniejsza niż długość sreberka – po przyłożeniu rolki do sreberka z każdego jej końca powinien wystawać kawałek sreberka (wystarczy 0.5 cm, choć oczywiście może być więcej – najważniejsze, żeby rolka nie była zbyt mała, bo nie zmieści się na niej wtedy narysowany na sreberku zajączek!).

Zajace rolka

Teraz wystarczy delikatnie przykleić sreberko na rolkę. Wystające po obu końcach rolki sreberko należy zawinąć do jej środka (można je przykleić, ale nie jest to konieczne – nasze trzymało się samo).

Zajace klej

Po takim zabiegu uratowany zajączek nadaje się do zabawy!

Zajace gotowy

Uwagi:

  • wielkość tekturowej rolki zależy od tego, jak duży jest czekoladowy zajączek; na mniejsze wystarczy rolka po papierze toaletowym, większe (jak nasz) wymagają rolki po papierowym ręczniku kuchennym
  • przy naklejaniu sreberka na rolkę można użyć dwóch sposobów: można posmarować klejem rolkę i nakleić na nią sreberko, albo posmarować klejem sreberko i nakleić je na rolkę. Po wypróbowaniu obydwu sposobów zdecydowanie polecam ten drugi. Najlepiej jest położyć posmarowane klejem sreberko na płaskiej powierzchni, przyłożyć do niego odpowiednio rolkę i owinąć ją w sreberko (tak, jakby się pakowało prezent). Trzeba tylko uważać przy smarowaniu sreberka klejem, by się nie podarło!

Zajace trawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.