Wielkanocne kartki z kurczaczkami

Kartki pink

 

Dziś świąteczne kartki.

Wielkanoc za moment, ale kto chce, ten jeszcze zdąży ze zrobieniem własnej kartki świątecznej. Pocztą kartki na czas co prawda już nie dotrą, ale przecież nie trzeba ich wysyłać, można po prostu wręczyć babci, cioci…

W sobotę ostatnie przygotowania do Świąt i na pewno przyda się trochę czasu bez asysty dzieci – zatem proponuję, żeby przygotować im następujące rzeczy…

  • papier kolorowy
  • ruchome oczka (niekoniecznie; oczka można po prostu narysować)
  • kredki/pisaki
  • klej
  • nożyczki
  • ewentualnie żółte pomponiki

…i zaprosić do tworzenia własnych kartek, które w Święta będą mogły dać wybranym osobom.

Do zrobienia kartek można wykorzystać – jak to zrobiła Z – nasze wielkanocne kurczaczki (dwa pierwsze zdjęcia w niniejszym wpisie). Wystarczy przykleić kurczaczka na złożoną na pół kartkę kolorowego papieru (najlepiej formatu A5) i dokleić dowolne elementy, na przykład pisanki, trawę, chmurki… co kto chce!

Kartki fiolet zoom

K zrobił własne kurczaczki, wycinając je z papieru i doklejając ruchome oczka i dzióbki (takie, jak u kurczaczków z pomponików). Do tego dorobił pisankę i bazie. Tak wygląda jego kartka (format A4 złożony na pół, w środku życzenia):

Kartki K

Poniżej kurczaczki K w przybliżeniu – uważam, że są urocze! (Zielony kolor kartki za każdym razem ma inny odcień dlatego, że gdy robiłam zdjęcia, światło za oknem zmieniało się niemożliwie szybko – raz było pełne słońce, za moment ponuro…).

Kartki K zoom 3

Kartki K zoom

Kartki K zoom 2

A tak wygląda kartka J:

Kartki J

„Kurczaczek właśnie wykluł się z jajka, a stworek obok niego bardzo się z tego cieszy” – to komentarz J do zrobionej przez siebie kartki.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.