Być może to ostatni wpis, jaki robię, zanim na świat przyjdzie Mała M…
Szczerze mówiąc – siedzę już jak na szpilkach!!!
Dziś, żeby zająć czymś czas, z pomocą Z zrobiłam serduszkowe spinacze. Można je wykorzystać jako klipsy do spięcia walentynkowego (i nie tylko) upominku, zapakowanego w papierową torebkę.
Potrzebne materiały:
- drewniane spinacze do prania (naturalny kolor drewna)
- pisaki/farby
- serduszka z brokatowej masy solnej (bez dziurek)
- klej
Najpierw trzeba pokolorować drewniane spinacze. My z Z zrobiłyśmy to za pomocą pisaków.
Najpierw chciałam pomalować spinacze płynną akwarelą. Po próbie stwierdziłam jednak, że nie wygląda to najlepiej, odłożyłam pomalowany spinacz do wyschnięcia i przerzuciłam się na pisaki. Drewno bardzo ładnie przyjęło pisakowy tusz. Po jakimś czasie wzięłam pomalowany farbą spinacz i okazało się, że myliłam się myśląc, iż farba źle się na nim prezentuje. Po tym, jak spinacz wysechł, kolor (który na mokro zdawał się nie kryć drewna) nabrał intensywności i wygląda bardzo efektownie (jasnoróżowy spinacz na zdjęciu poniżej).
Gdy spinacze są już pomalowane, pora na użycie serduszek z masy brokatowej. Najlepiej nadają się do tego te, które nie mają dziurek. Na tył serduszka trzeba nanieść pasek kleju:
…i przyłożyć tą stroną do spinacza, mniej więcej po środku płaskiej jego części.
Serduszkowe spinacze gotowe:
Teraz można użyć je do spięcia torebki z prezentem walentynkowym (czy też każdym innym). Ponieważ zawsze bardzo mnie drażni, jak papierowe torebki z prezentami się otwierają, ukazując swoją zawartość jeszcze zanim ktoś je odpakuje – pomyślałam, że takie spinacze będą praktycznym i miłym dodatkiem do upominku.
Kilka uwag na koniec:
- spinacze można pokolorować pisakami albo farbami (nie tylko płynną akwarelą – można użyć też akwareli w „guziczkach”, plakatówek czy akryli); szybciej i łatwiej koloruje się je jednak za pomocą farb, gdyż pisakami nie da się tak prosto dotrzeć do wszystkich zakamarków spinaczy, a pędzel dociera tam bez najmniejszego problemu;
- serduszka można dodatkowo pomalować na dowolny kolor (najlepiej zrobić to płynną akwarelą – ta farba nie zakryje brokatu);
- zamiast serduszek z masy solnej można powycinać serduszka z tektury i pomalować je farbami.